Jak zrobić okładkę wyróżnionej relacji na instagramie

Jak zrobić okładkę wyróżnionej relacji na instagramie

Instagram daje nam co i raz nowe rozwiązania, które pomagają znacząco zwiększyć zainteresowanie naszym profilem. Prowadząc konto na instagramie zapewne chcesz pozyskać jak największą liczbę obserwujących. W tym wpisie pokażę Ci, jak zrobić okładkę wyróżnionej relacji na instagramie w szybki i prosty sposób. Być może zajmujesz się również profilem firmowym – w takiej sytuacji jeszcze bardziej zależy Ci, aby Twoje publikacje przyciągnęły jak najwięcej potencjalnych klientów. Pomóc Ci w tym mogą wyróżnione relacje, czyli highlights stories. Konta, które często publikują relacje na instagramie mają szansę dotrzeć do większej publiczności. Jeśli Ty również publikujesz często lub masz zamiar zacząć to robić, zwróć uwagę na highlights instastories oraz ich wygląd.

Czym jest wyróżniona relacja?

W przeciwieństwie do standardowych relacji na instagramie, wyróżnione relacje nie znikają po 24 godzinach. Twoi obserwatorzy mogą w każdej chwili do nich wrócić aż do czasu, gdy uznasz, że chcesz je usunąć. Możesz podzielić je na kilka kategorii i każdej utworzyć indywidualną okładkę. Kategorie będą widoczne w formie kółek na Twoim profilu tuż pod opisem. Okładki mogą zawierać spójne, ciekawe ikony lub krótkie wyrazy np. Sale lub Q&A. Na przykładzie okładki dotyczącej „pytań i odpowiedzi” pokażę, jak łatwo można wykonać okładkę highlights stories.

Jak zrobić okładkę wyróżnionej relacji

Do utworzenia grafiki możemy użyć praktycznie każdego programu graficznego. Ja tym razem zdecydowałam się skorzystać z darmowego programu online, który daje duże możliwości edycji obrazka – Canva .

  1. Wchodzimy na stronę. W wyszukiwarce szablonów wpisujemy instagram. Z listy wybieramy szablon o wymiarach 1080×1080 pikseli.
tworzymy okładknę instastories
  1. Wybieramy pusty szablon. Rozpoczynamy projektowanie pierwszej okładki.
sposób na wyróżnioną relację
  1. Podjęłam decyzję, że moja okładka będzie miała okrągłą ramkę. W tym celu wchodzę w zakładkę elementy i wpisuję „circle”. Wybieram okrągłą ramkę i zmieniam jej kolor na pasujący do mojego profilu.
robienie okładki wyróżnionej relacji
  1. Następnie powiększam i dopasowuję ramkę do obszaru roboczego. Różowe linie pokazują, że obiekt jest wyrównany w pionie i poziomie.
jak wykonać okładkę instastories
  1. Do swojej okładki dodam wyróżniające się tło. Canva oferuje duży wybór darmowych stocków wysokiej jakości. Korzystając z Canvy możemy bezpośrednio wyszukiwać i importować zdjęcia z Pixabay i Pexels. Dopasowuję rozmiar i kadr. Obrazek można dowolnie edytować – zmniejszyć krycie, rozjaśnić, ściemnić, obrócić. Mamy wiele możliwości edycji ekspozycji.
jak zrobić okładkę wyróżnionej relacji na instagramie
  1. Aby ramka była znów widoczna, wybrane tło przesuwam na spód.
robimy okładki dla wyróżnionych relacji na instagramie
  1. Tak jak wspominałam wcześniej, moja okładka zamiast ikony będzie zawierała skrót od słów „Questions and answers” Klikam na „Add a heading” i wybieram odpowiadający mi font, kolor i rozmiar. Wyrównuję napis w pionie i poziomie.
jak zaprojektować okładkę highlights stories
  1. Okładka jest już gotowa. Szybko, prawda? Tobie może zająć to jeszcze mniej czasu. Możesz wybrać np. tylko kolor tła i dodać pasującą ikonę. Kilka kliknięć i jest! Teraz czas na zapisanie grafiki. Klikam na „download” i wybieram PNG. Jeśli nie zostały wybrane płatne grafiki lub zdjęcia, nasze dzieło możemy pobrać od razu. Jeśli widzisz komunikat, że musisz zapłacić, oznacza to, że został dołączony jakiś płatny zasób. W takiej sytuacji masz dwa wyjścia – albo podmienić na coś bezpłatnego, albo zapłacić 😉
jak zaprojektować okładkę wyróżnionej relacji
  1. Czas na wgranie okładki na instagram. Ja robiłam obrazek na komputerze i wgrywam przez telefon. Ty natomiast możesz zrobić wszystko za pomocą telefonu. Nie wiem czy wiesz, ale Canva dostępna jest również jako darmowa aplikacja na telefon. Wróćmy do importowania.
tworzenie okładki relacji

Domyślnie okładką wyróżnionej relacji jest jedna z relacji danej kategorii. Aby wrzucić moją nową okładkę edytuję obraz w tle wybranej kategorii. Kadruję swoją grafikę w taki sposób, aby za ramką było widoczne jeszcze kilka pikseli tła. Zatwierdzam i gotowe.

Nie jest to takie trudne, prawda? 🙂 Liczę na to, że po przeczytaniu mojego wpisu już wiesz, jak zrobić okładkę wyróżnionej relacji na instagramie. Spróbuj działać już teraz!

Jeśli masz pytania dotyczące wykonania takiej grafiki lub chcesz podzielić się swoimi pomysłami, napisz koniecznie w komentarzu!

Życzę powodzenia w projektowaniu i rozwijaniu konta! 🙂